Мамлекеттик сыйлыктар менен сыйлангандардын тизмеси

Автор -

Бүгүн, 19-сентябрда, Кыргыз Республикасынын Президенти Сооронбай Жээнбеков өлкөнүн социалдык-экономикалык, интеллектуалдык жана маданий потенциалын өнүктүрүүгө олуттуу салым кошкондугу, кесиптик ишиндеги чоң жетишкендиктери үчүн бир катар жарандарды мамлекеттик сыйлыктар менен сыйлады.

Бул тууралуу Жарлыкка Мамлекет башчысы Кыргыз Республикасынын Көз карандысыздыгынын күнүнө карата кол койгон.

Мамлекеттик сыйлыктар менен сыйлангандардын толук тизмеси: 

Сыйланган/аны коштоп барган адамдын аты-жөнү Кызматы Сыйлыгы
1 Кулатов Эркин Торобаевич КР Баатыры наамы ыйгарылган Кулатов Торобайдын балдары КР БААТЫРЫ
2 Кулатова Саадат Торобаевна
3 Ибраимов Эрмек Султанович КР Баатыры наамы ыйгарылган Ибраимов Султан Ибраимовичтин балдары КР БААТЫРЫ
4 Ибраимова Эльмира Султановна
5 Сейдакматова Жамал “Туңгуч” жаштар драма театрынын кɵркɵм жетекчиси, “Кыргызстан театр ишмерлер союзу” коомдук бирикмесинин мүчɵсү; II даражадагы «Манас» ордени
6 Токтахунова Самарбубу комузчу, К. Молдобасанов атындагы Кыргыз улуттук консерваториясынын элдик ырдоо кафедрасынын профессору; II даражадагы «Манас» ордени
7 Алымбеков Надырбек акын, котормочу, “Кыргыз Республикасынын улуттук жазуучулар союзу” коомдук бирикмесинин мүчɵсү; III даражадагы «Манас» ордени
8 Мамасаидов Мухаммаджан Ташалиевич

 

Кыргыз-Өзбек университетинин алдындагы Котормо жана окуу китептерин басып чыгаруу борборунун жана “Табигый таш” илимий-изилдөө борборунун директору; III даражадагы «Манас» ордени
9 Аскаров Алик

Бакеевич

“Avia Trafic Company” (Авиа Траффик Компани) жоопкерчилиги чектелген коомунун башкы директору; «Даңк» ордени
10 Оморов Рахатбек Арсыбекович И.К. Ахунбаев атындагы Кыргыз мамлекеттик медициналык академиясынын факультеттик хирургия кафедрасынын башчысы; «Даңк» ордени
11 Джошибаев Сейтхан кардиохирург «Достук» ордени
12 Палашкин Дмитрий Юрьевич “TEZ JET” авиакомпаниясынын аба кемесинин командири;

 

«Эрдик» медалы
13 Маматов Мурзапаша долбоордун автору, Баткен облусунун Кадамжай районунун Кереге-Таш айылынын тургуну; «Даңк» медалы
14 Ван Чжэнь профессор, Кытай Эл Республикасынын Биринчи госпиталынын кардиотерапия кафедрасынын жана бөлүмүнүн башчысы; «Даңк» медалы
15 Ким Алексей

Иванович

кардиохирург «Даңк» медалы
16 Мукамбетов Руслан Мустафаевич Кыргыз Республикасынын Куралдуу Күчтөрүнүн Генералдык штабынын күжүрмөн даярдык башкармалыгынын начальниги, полковник; «Даңк» медалы
17 Мусуралиев Азат Алаевич

 

Кыргыз Республикасынын Мамлекеттик чек ара кызматынын 2022-аскердик бөлүгүнүн «Капчыгай» чек ара заставасынын начальниги, улук лейтенант; «Даңк» медалы
18 Базарбаева Зайна Касымовна Ош облусунун Өзгөн районундагы “Касым-Ата” асыл тукум жылкы чарбасынын жетекчиси;

 

«Даңк» медалы
19 Жолдошов Туйгун “Кыргыз Республикасынын Баткен облусунун согуштун, эмгектин, куралдуу күчтөрдүн, укук коргоо органдарынын ардагерлеринин жана ооруктагы эмгекчилердин облустук кеңеши” коомдук бирикмесинин төрагасы; «Даңк» медалы
20 Кучкачов Шукурбек Шабданович “Кыргыз республикалык майыптар коому” коомдук бирикмесинин төрагасы;

 

«Даңк» медалы
21 Насыров Вадим Алиярович И.К. Ахунбаев атындагы Кыргыз мамлекеттик медициналык академиясынын оториноларингология кафедрасынын башчысы; «Даңк» медалы
22 Рысалиев Табылды Карымбаевич Кыргыз Республикасынын Жогорку Кеңешинин Иш башкармалыгынын каржылоо жана эсеп жүргүзүү бөлүмүнүн башчысы; «Даңк» медалы
23 Султанов Бекболот Мырзакасымович “Кыргызнефтегаз” ачык акционердик коомунун технологиялык транспорт башкармалыгынын начальниги; «Даңк» медалы
24 Сюй Виктор

Петрович

“ФМУ-1” жоопкерчилиги чектелген коомунун директору, Бишкек шаары;

 

«Даңк» медалы
25 Чолова Айнагул Торгоевна Кыргызстан калкы ассамблеясынын маданият жана билим берүү боюнча эксперти;

 

«Даңк» медалы
26 Юлдашева Азиза Узгеновна “Жер Азыгы” Кыргызстан агробизнесмендер ассоциациясынын аткаруучу директору;

 

«Даңк» медалы
27 Асанов Рашбек С. Ибраимов атындагы Ош улуттук драма театрынын артистине; КР эл артисти

 

28 Осмонов Сатылган композитор, “Кыргыз Республикасынын композиторлор союзу” коомдук бирикмесинин мүчɵсүнө; КР эл артисти

 

29 Сейдалиева Калича Осмонбековна Т. Абдымомунов атындагы Кыргыз улуттук академиялык драма театрынын артистине;

 

КР эл артисти

 

30 Жусубалиев Кубатбек жазуучу КР эл жазуучусу
31 Бакиров Карбалас акын, “Эркин Тоо” Кыргыз Республикасынын мамлекеттик расмий гезитинин маданият, илим, спорт жана туризм бɵлүмүнүн башчысына; КР эл акыны

 

32 Эгембердиев Абдыжапар Бекбосунович акын, “Ысык-Көл кабарлары” облустук гезитинин башкы редактору КР эл акыны

 

33 Жолчуев Дуйшон скульптор, “Кыргыз Республикасынын сүрɵтчүлɵр союзу” коомдук бирикмесинин мүчɵсүнө; КР эл сүрөтчүсү

 

34 Абдивахитов Адыл Телавалдиевич Барпы атындагы Жалал-Абад облустук драма театрынын кɵркɵм жетекчисине; КР эмгек сиңирген артисти
35 Абдрахманов Курсант Барктабасович К. Жантөшев атындагы Ысык-Көл облустук музыкалык драма театрынын директору, артистине; КР эмгек сиңирген артисти
36 Алсеитова Алмагуль Токтакуновна К. Медетбеков атындагы Талас облустук музыкалык драма театрынын артистине; КР эмгек сиңирген артисти
37 Жигулёва Ольга Николаевна Ч. Айтматов атындагы Мамлекеттик улуттук орус драма театрынын жетектɵɵчү сахна чеберине;

 

КР эмгек сиңирген артисти
38 Кожомжаров Абди Дыйканбаевич Р. Абдыкадыров атындагы Ош облустук филормониясынын солистине; КР эмгек сиңирген артисти
39 Кыйыкбаева Айсалкын Рыскуловна Т. Абдумомунов атындагы Кыргыз улуттук академиялык драма театрынын артистине;

 

КР эмгек сиңирген артисти
40 Мадрахимова Хаятхан Абиджановна Бабур атындагы Ош мамлекеттик академиялык ɵзбек музыкалык драма театрынын артистине;

 

КР эмгек сиңирген артисти
41 Ниязбаева Кульнура Мухаметовна А. Малдыбаев атындагы Кыргыз улуттук академиялык опера жана балет театрынын опера солисти – сценанын жетектɵɵчү сахна чеберине; КР эмгек сиңирген артисти
42 Рысалиев Шерик Эшенкулович Т. Сатылганов атындагы Кыргыз улуттук мамлекеттик филармониясынын Ч. Исабаев атындагы “Камбаркан” фольклордук-этнографиялык ансамблинин артистине; КР эмгек сиңирген артисти
43 Талипов Эгемберди Ош мамлекеттик университетинин искусство факультетинин музыкалык аспаптар жана ырдоо кафедрасынын доцентине; КР эмгек сиңирген артисти
44 Токтобаев Болотбек Жакыпович обончу, аткаруучуга;

 

 

КР эмгек сиңирген артисти
45 Тургумбаева Айнур Жанузаковна Б. Кыдыкеева атындагы Кыргыз мамлекеттик жаштар театрынын артистине; КР эмгек сиңирген артисти
46 Турсункулов Камчыбек Саипович ырчы-композиторго;

 

КР эмгек сиңирген артисти
47 Абдалова Фатима Садыковна акын, “Кыргыз Республикасынын улуттук жазуучулар союзу” коомдук бирикмесинин мүчɵсүнө; КР маданиятына эмгек сиңирген ишмер
48 Акбаров Атантай акын, обончу, “Кыргыз Республикасынын улуттук жазуучулар союзу” коомдук бирикмесинин мүчөсүнө; КР маданиятына эмгек сиңирген ишмер
49 Джапаров Аманбек Дилденбаевич артист, режиссер, драматург, Кыргыз-Түрк “Манас” университетинин искусство факультетинин театралдык искусство бөлүмүнүн ага окутуучусуна; КР маданиятына эмгек сиңирген ишмер
50 Жунушалиев Турганбек Шакирович Ысык-Көл облустук телерадиоберүү компаниясынын башкы редакторуна;

 

КР маданиятына эмгек сиңирген ишмер
51 Запольский Виктор Михайлович “Дело №” республикалык гезитинин уюштуруучусуна;

 

КР маданиятына эмгек сиңирген ишмер
52 Ибраимова Джамал Ибраимовна Ч. Базарбаев атындагы Бишкек хореографиялык окуу жайынын методист-хореографына;

 

КР маданиятына эмгек сиңирген ишмер
53 Иманкулов Джумамедель Джумабаевич Кыргыз Республикасынын Маданият, маалымат жана туризм министрлигинин “Кыргызреставрация” илимий-изилдөө долборлоо институтунун директоруна; КР маданиятына эмгек сиңирген ишмер
54 Калчабаева Бурул Макыповна драматургга;

 

 

КР маданиятына эмгек сиңирген ишмер
55 Касмамбетова Гульнара Сапарбековна Би-Би-Синин Кыргыз кызматынын башкы редакторуна, Лондон шаары, Улуу Британия;

 

КР маданиятына эмгек сиңирген ишмер
56 Кулумбаева Гульмира Омуркуловна Кыргыз Республикасынын Коомдук телерадиоберүү корпорациясынын “Маданият-Тарых-Тил” телеканалынын шеф-редакторуна; КР маданиятына эмгек сиңирген ишмер
57 Матаев Жусуп живописчи, “Кыргыз Республикасынын сүрɵтчүлɵр союзу” коомдук бирикмесинин мүчɵсүнө; КР маданиятына эмгек сиңирген ишмер
58 Момаханова Арман Керимкуловна Бишкек шаарынын мэриясынын Маданият башкармалыгынын музейлеринин бириккен дирекциясынын директоруна; КР маданиятына эмгек сиңирген ишмер
59 Мусин Ержан Сейсенович “Кыргызстандын казактарынын ассоциациясы” коомдук бирикмесинин мүчөсү, Кыргызстан калкы ассамблеясынын “Достук” ансамблинин солистине; КР маданиятына эмгек сиңирген ишмер
60 Нарозя Владимир Владимирович “Кыргыз Республикасынын “Берегиня” украин коому” коомдук бирикмесинин төрагасы, “Барвинок” украин элдик ансамблинин көркөм жетекчиси, Кыргызстан калкы ассамблеясынын президиумунун мүчөсүнө; КР маданиятына эмгек сиңирген ишмер
61 Нуркамилова Зуура “Сулайман-Тоо” улуттук тарыхый археологиялык музей-комплексинин филилалынын У. Салиева атындагы музейинин жетекчис, Уркуянын урпакт КР маданиятына эмгек сиңирген ишмер
62 Пазылов Абибилла адабиятчы, жазуучу, И.К. Ахунбаев атындагы Кыргыз мамлекеттик медициналык академиясынын басма сөз-катчысы, Ш. Термечиков атындагы Чүй облустук драма театрынын адабият бөлүмүнүн башчысына; КР маданиятына эмгек сиңирген ишмер
63 Рысбаев Жолочу Султанович акын, сатирачыга;

 

 

КР маданиятына эмгек сиңирген ишмер
64 Сухомлинова Ольга Семеновна А. Осмонов атындагы Кыргыз Республикасынын Улуттук китепканасынын улуттук библиография бɵлүмүнүн башкы библиографына; КР маданиятына эмгек сиңирген ишмер
65 Эшбаев Мамыралы Ош мамлекеттик университетинин искусство факультетинин деканына;

 

КР маданиятына эмгек сиңирген ишмер
66 Абдыкадрова Гулипа Чүй облусунун Жайыл райондук бириккен үй-бүлөлүк медицина борборунун № 1 үй-бүлөлүк дарыгерлер тобунун врачына; КР эмгек сиңирген врачы
67 Ишембаева Кулнари врач, Баткен облустук бириккен ооруканасынын Кадамжай үй-бүлөлүк медицина борборунун № 2 дарыгерлер тобунун жетекчисине; КР эмгек сиңирген врачы
68 Джунушова Нургуль Ташкеевна Чүй облусунун Чүй райондук аймактык ооруканасынын неврология бөлүмүнүн врачы-невропатологуна; КР эмгек сиңирген врачы
69 Молдогазиева Канымкул Ош шаардык клиникалык ооруканасынын кардиология бөлүмүнүн врач-кардиологуна; КР эмгек сиңирген врачы
70 Молдокунова Гүлкайыр Касымовна Ысык-Көл облусунун Ак-Суу райондук үй-бүлөлүк медицина борборунун “Ак-Тилек” үй-бүлөлүк дарыгерлер тобунун врачына; КР эмгек сиңирген врачы
71 Сарыкбаев Каныбек Ош облустук кургак учукка каршы күрөшүү борборунун үчүнчү дарылоо бөлүмүнүн врачына; КР эмгек сиңирген врачы
72 Ташбаева Сүйүмкан Азимбаевна Жалал-Абад облусунун Аксы аймактык ооруканасынын балдар бөлүмүнүн врачына; КР эмгек сиңирген врачы
73 Ташибекова Гульнара Адыловна Бишкек шаарынын № 17 үй-бүлөлүк медицина борборунун директоруна; КР эмгек сиңирген врачы
74 Тойгонбеков Айвар Кенешбекович Кыргыз Республикасынын Саламаттык сактоо министрлигинин алдындагы Улуттук онкология жана гематология борборунун жетектөөчү илимий кызматкерине; КР эмгек сиңирген врачы
75 Тургумбаев Джамалбек Джумадилович Кыргыз Республикасынын Саламаттык сактоо министрлигине караштуу Улуттук госпиталдын № 3 неврология бөлүмүнүн башчысына; КР эмгек сиңирген врачы
76 Умарова Светлана Ибрагимовна Б. Ельцин атындагы Кыргыз-Россия Славян университетинин педиатрия жана стоматология адистиктери боюнча № 1 терапия кафедрасынын доцентине; КР эмгек сиңирген врачы
77 Чубаков Тулеген С.Б. Данияров атындагы Кыргыз мамлекеттик медициналык кайра даярдоо жана квалификацияны жогорулатуу институтунун фтизиопульмонология кафедрасынын башчысына; КР эмгек сиңирген врачы
78 Шукурбаев Кубанычбек Абдыбаевич Бишкек травматология жана ортопедия илимий-изилдөө борборунун политравма хирургиясы бөлүмүнүн башчысына; КР эмгек сиңирген врачы
79 Агдеев Эсгер

Гатаевич

“Кыргызгражданстрой” өндүрүштүк-курулуш фирмасы” жоопкерчилиги чектелген коомунун директоруна, Бишкек шаары; КР эмгек сиңирген куруучусу
80 Раисова Нарима Алмазбековна Кыргыз Республикасынын Өкмөтүнө караштуу Архитектура, курулуш жана турак жай-коммуналдык чарба мамлекеттик агенттигинин архитектура жана техникалык нормалоо башкармалыгынын башкы адисине; КР эмгек сиңирген куруучусу
81 Атаева Сайрагуль Токтосуновна Бишкек шаарынын Т. Сатылганов атындагы № 69 окуу-тарбия комплекс-гимназиясынын директоруна; КР эмгек сиңирген мугалими
82 Баялышова Сагынбубу Кутманкуловна Талас облусунун Манас районундагы “Бала-Саруу” жалпы билим берүү орто мектебинин мугалимине; КР эмгек сиңирген мугалими
83 Джумалиева Роза Бусурманкуловна Бишкек шаарынын Р. Шүкүрбеков атындагы № 38 мектеп-гимназиясынын окуу-тарбия комплексинин директоруна; КР эмгек сиңирген мугалими
84 Нефедова Ирина Васильевна Баткен шаарынын Ж. Бөкөнбаев атындагы орто мектебинин башталгыч класстарынын мугалимине;

 

КР эмгек сиңирген мугалими
85 Иманалиева Динар Капашовна Бишкек шаарынын Ж. Садыков атындагы № 84 жалпы билим берүү орто мектебинин директоруна;

 

КР эмгек сиңирген мугалими
86 Осмонова Айна Мухитдиновна Нарын облусунун Ак-Талаа районундагы Ш. Бейшеналиев атындагы орто мектебинин биология мугалимине; КР эмгек сиңирген мугалими
87 Асаналиев Тилек Эл аралык жогорку медициналык мектебинин укук коргоо органдары менен иштөө боюнча ректорунун кеңешчиси КР эмгек сиңирген юристи
88 Галиева Жаркынай Душаевна Кыргыз Республикасынын Өкмөтүнө караштуу Мамлекеттик миграция кызматынын Россия Федерациясындагы өкүлчүлүгүнүн жетекчисинин орун басарына; КР эмгек сиңирген юристи
89 Кожошев Арзыбек Орозбекович Кыргыз Республикасынын Улуттук стратегиялык изилдөөлөр институтунун директорунун кеңешчисине; КР эмгек сиңирген экономисти
90 Сатылганова Сабыркул Калиевна Кыргыз Республикасынын Өкмөтүнө караштуу Монополияга каршы жөнгө салуу мамлекеттик агенттигинин жөнгө салынуучу чөйрөлөр башкармалыгынын башкы адисине; КР эмгек сиңирген экономисти
91 Доолоткелдиева Тинатин Кыргыз-Түрк “Манас” университетинин айыл чарба факультетинин өсүмдүктөрдү коргоо бөлүмүнүн башчысына; КР илимине эмгек сиңирген ишмер
92 Конкобаев Кадырали Казакстан Республикасынын Нур-Султан шаарынын Эл аралык Түрк академиясынын ага серепчиси; КР илимине эмгек сиңирген ишмер
93 Мукасов Ысманалы Мукасович Кыргыз Республикасынын Улуттук илимдер академиясынын А. Алтымышбаев атындагы Философия, укук жана социалдык-саясий изилдөөлөр институтунун улуттук жана чет өлкөлүк философия бөлүмүнүн башчысына КР илимине эмгек сиңирген ишмер
94 Сарыбаев Айылчы Экономика жана финансы институтунун ректоруна; КР илимине эмгек сиңирген ишмер
95 Сокеев Азизбек Белекович Кыргыз Республикасынын Өкмөтүнүн Аппаратынын чечимдерди аткарууну контролдоо бөлүмүнүн референтине; КР мамлекеттик кызматына эмгек сиңирген кызматкер
96 Турусбеков Бактыбек Сагындыкович Кыргыз Республикасынын Жогорку Кеңешинин депутатына;

 

КР мамлекеттик кызматына эмгек сиңирген кызматкер
97 Шералиева Алмагуль Сагынбековна Кыргыз Республикасынын Саламаттык сактоо министрлигинин алдындагы Жүрөк хирургиясы жана органдарды трансплантациялоо илимий-изилдөө институтунун трансфузиология бөлүмүнүн башчысына; КР саламаттык сактоосуна эмгек сиңирген кызматкер
98 Атышов Кобогон М. Рыскулбеков атындагы Кыргыз экономикалык университетинин проректоруна;

 

КР билим берүүсүнө эмгек сиңирген кызматкер
99 Ашимбаева Саламат Ош шаарынын “Бэби Лайф” билим берүү комплексинин директоруна; КР билим берүүсүнө эмгек сиңирген кызматкер
100 Базарова Лариса Алексеевна Бишкек шаарынын мэриясынын маданият башкармалыгынын № 5 балдар искусство мектебинин окутуучусуна; КР билим берүүсүнө эмгек сиңирген кызматкер
101 Байсалов Джоомарт Усубакунович И. Арабаев атындагы Кыргыз мамлекеттик университетинин педагогика факультетинин деканына;

 

КР билим берүүсүнө эмгек сиңирген кызматкер
102 Абдуллаев Кайрат Турдаджиевич “Үмүт и Ко” жоопкерчилиги чектелген коомунун директоруна, Ысык-Ата району, Чүй облусу;

 

КР өнөр жайына эмгек сиңирген кызматкер
103 Алымкулов Жалил Абдраимович Кыргыз Республикасынын Өкмөтүнө караштуу Ветеринардык жана фитосанитардык коопсуздук боюнча мамлекеттик инспекциясынын Нарын облусу боюнча жаныбарларды жана жаныбарлардын ылаңдарын идентификациялоо, көзөмөлдөө системасы контролдоо секторунун башчысына; КР айыл чарбасына эмгек сиңирген кызматкер
104 Сейитов Эсенбай Кыргыз Республикасынын Айыл чарба, тамак-аш өнөр жайы жана мелиорация министрлигинин айыл чарба долбоорлорун ишке ашыруу бөлүмүнүн “Мал чарбасын жана рынокту өнүктүрүү” долбоорунун ветеринар адисине; КР айыл чарбасына эмгек сиңирген кызматкер
105 Тен Дмитрий Анатольевич Кыргыз Республикасынын Айыл чарба, тамак-аш өнөр жайы жана мелиорация министрлигинин Айыл чарба өсүмдүктөрүн экспертизалоо боюнча департаментинин директоруна; КР айыл чарбасына эмгек сиңирген кызматкер
106 Чебодаев Дмитрий Викторович Кыргыз мал чарба жана жайыт илим-изилдөө институтунун кой-эчки өстүрүү жана аргындаштыруу бөлүмүнүн жетектөөчү илимий кызматкерине; КР айыл чарбасына эмгек сиңирген кызматкер
107 Анкудинов Андрей Владимирович Кыргыз Республикасынын волейбол боюнча улуттук курама командасынын башкы машыктыруучусуна; КР дене тарбиясына жана спортуна эмгек сиңирген кызматкер
108 Бакиров Шейшенкул Турдумамбетович Бишкек шаардык мэриясынын теннис, спорттун күч жана паралимпиадалык түрлөрү боюнча олимпиадалык резервдеги адистештирилген балдар-өспүрүмдөр спорт мектебинин директоруна; КР дене тарбиясына жана спортуна эмгек сиңирген кызматкер
109 Батырбеков Андрей Муазович Ш. Сыдыков атындагы Олимпиадалык резервдеги республикалык окуу жайынын жеңил атлетика боюнча машыктыруучусуна; КР дене тарбиясына жана спортуна эмгек сиңирген кызматкер
110 Бекболотов Адылкан Керимкулович Бишкек шаарынын мэриясынын  жекеме-жеке спорт боюнча олимпиадалык резервдеги адистештирилген балдар-өспүрүмдөр спорт мектебинин бокс боюнча машыктыруучу-окутуучусуна; КР дене тарбиясына жана спортуна эмгек сиңирген кызматкер
111 Щербаков Иван Захаровичке Кыргыз Республикасынын жеңил атлетика федерациясынын башкы катчысына;

 

КР дене тарбиясына жана спортуна эмгек сиңирген кызматкер
112 Айтемиров Камал Мурзакулович “Сүлүктү-Карабулак” жоопкерчилиги чектелген коомунун директору, Сүлүктү шаары, Баткен облусу; КР Ардак грамотасы
113 Айтиев Жеңишбек Акпаралиевич Ош облусунун Кара-Суу районундагы Кызыл-Кыштак айылынын Маданият үйүнүн директору;

 

КР Ардак грамотасы
114 Асанов Эмиль

Даирович

Кыргыз Республикасынын Улуттук илимдер академиясынын “Илим” маалымат-басма борборунун бөлүмүнүн башчысы; КР Ардак грамотасы
115 Ахматова Джыпар Муташовна Кыргыз Республикасынын Коомдук телерадиоберүү корпорациясынын “Кыргыз радиосунун” баяндамачысы, “Кыргыз Республикасынын композиторлор союзу” коомдук бирикмесинин мүчɵсү; КР Ардак грамотасы
116 Ашуралиева Тахмина Мирзалыевна адвокат, көз карандысыз эксперт, соттук-укуктук реформанын иш-чараларына мониторинг жүргүзүү боюнча эксперттик жумушчу тобунун мүчөсү; КР Ардак грамотасы
117 Бапанов Багытбек Шериевич “Нур” кɵп тармактуу компаниясынын директору, “Нур реклама” коомдук-маданий гезитинин башкы редактору, Москва шаары, Россия Федерациясы; КР Ардак грамотасы
118 Бектуров Доктурбек Нарын облусунун Ак-Талаа аймактык ооруканасынын хирургия бөлүмүнүн башчысы; КР Ардак грамотасы
119 Джанаева Батмакан Тамабековна Баткен облусунун Баткен районундагы Т. Садыков атындагы орто мектебинин математика мугалими; КР Ардак грамотасы
120 Джураев Сайдолимжон Маруфович Кыргыз Республикасынын Жогорку Кеңешинин депутаты; КР Ардак грамотасы
121 Дурсунов Атамша Латифович Кыргыз Республикасындагы «Ахыска» түрк диаспорасынын коомдук бирикмесинин төрагасы;

 

КР Ардак грамотасы
122 Есеналиев Сагынбек Сманалиевич Кыргыз Республикасынын Президентинин Аппаратынын мамлекеттик башкаруу саясаты жана уюштуруу-инспектордук иш бөлүмүнүн инспектору; КР Ардак грамотасы
123 Жамантаева Бурул Абдываповна Баткен шаарынын В.И. Ленин атындагы орто мектебинин кыргыз тили жана адабияты мугалими; КР Ардак грамотасы
124 Жумалиев Зайнидин Калидинович Кыргыз Республикасынын Экономика министрлигинин Региондор аралык башкармалыгынын жетекчиси; КР Ардак грамотасы
125 Жолдошов Жеңишбек Шерикбекович Баткен облусунун Кызыл-Кыя аймактык ооруканасынын травматология жана ортопедия бөлүмүнүн башчысы; КР Ардак грамотасы
126 Исаев Эсенжан Маметканович Жалал-Абад облусунун Тогуз-Торо балдар искусство мектебинин музыка мугалими; КР Ардак грамотасы
127 Исанова Мария Насирдиновна Кыргыз Республикасынын Жогорку Кеңешинин Социалдык маселелер, билим берүү, илим, маданият жана саламаттык сактоо боюнча комитетинин бөлүмүнүн башчысы; КР Ардак грамотасы
128 Каныбек уулу Оңолбек Кыргыз Республикасынын волейбол боюнча улуттук курама командасынын капитаны; КР Ардак грамотасы
129 Каримов Төлөнбай Ташполотович Кыргыз Республикасынын Өкмөтүнө караштуу Курчап турган чөйрөнү коргоо жана токой чарбасы мамлекеттик агенттигинин Биотүрдүүлүктү сактоо жана өзгөчө корголуучу жаратылыш аймактары департаментинин Ош өкүлчүлүгүнүн Араван районунун аңчы-адиси; КР Ардак грамотасы
130 Ким Олег Кыргыз Республикасынын Өкмөтүнө караштуу Кыргыз мамлекеттик юридикалык академиясынын криминалистика жана соттук экспертизалар кафедрасынын профессор-консултанты; КР Ардак грамотасы
131 Кулбаев Аслан Касымалиевич Ж. Баласагын атындагы Кыргыз улуттук университетинин кадрларды кайра даярдоо жана квалификациясын жогорулатуу факультетинин доценти, соттук-укуктук реформанын иш-чараларына мониторинг жүргүзүү боюнча эксперттик жумушчу тобунун мүчөсү; КР Ардак грамотасы
132 Маманов Көчкөнбай Чекирович Жалал-Абад облусунун Сузак районунун Октябрь аймактык ооруканасынын рентген лаборанты;

 

КР Ардак грамотасы
133 Мараимов Монокбай Ош облусунун Алай районундагы Мурдаш фельдшердик-акушердик пунктунун фельдшери; КР Ардак грамотасы
134 Матвеева Любовь Павловна Кыргыз Республикасынын Акыйкатчысынын (Омбудсменинин) Аппаратынын сот органдары менен иштөө жана соттук процесстерине мониторинг жүргүзүү боюнча бөлүмүнүн инспектору; КР Ардак грамотасы
135 Момбекова Жыргал Канаевна “Эне” кайрымдуулук фондунун президенти;

 

КР Ардак грамотасы
136 Муратов Сапарбек “Талант сыры майыптар коому” коомдук бирикмесинин төрагасы; КР Ардак грамотасы
137 Мыктыбек уулу Эрнис “Чүй облусунун жаш майыптар союзу” коомдук бирикмесинин төрагасы; КР Ардак грамотасы
138 Намазалиев Курманбек Сабырович “Каркыра” жоопкерчилиги чектелген коомунун президенти, Каракол шаары, Ысык-Көл облусу;

 

КР Ардак грамотасы
139 Нусратова Зулайка Зайналовна А. Жайнаков атындагы Баткен облустук музыкалык драма театрынын артисти;

 

КР Ардак грамотасы
140 Омурзакова Зина Касымакуновна Жалал-Абад облустук клиникалык ооруканасынын төрөт үйүнүн реанимация бөлүмүнүн анестезиолог-реаниматолог врачы; КР Ардак грамотасы
141 Осмонова Чолпон Омоковна Кыргыз Республикасынын Жогорку сотунун Конституциялык палатасынын судьясы;

 

КР Ардак грамотасы
142 Өскөнбаев Карыбай “Кумтөр Голд Компани” жабык акционердик коомунун Кумтөр кенинин оор техниканы техникалык тейлөө бөлүмүнүн слесарларынын бригадири; КР Ардак грамотасы
143 Пирматова Джамила Ниматовна К. Карасаев атындагы Бишкек гуманитардык университетинин башкы  бухгалтери;

 

КР Ардак грамотасы
144 Саттарова Алымкан Ногойбековна Кыргыз Республикасынын Билим берүү жана илим министирлигине караштуу Башталгыч кесиптик билим берүү агенттигинин Республикалык илимий-методикалык борборунун директорунун орун басары; КР Ардак грамотасы
145 Сейтказиева Асель Аметовна Кыргыз Республикасынын Өзгөчө кырдаалдар министрлигинин Калдык сактоочу жайлар менен иштөө боюнча агенттигинин директорунун орун басары; КР Ардак грамотасы
146 Сманова Эркебүбү А. Осмонов атындагы Кыргыз Республикасынын Улуттук китепканасынын улуттук библиография бɵлүмүнүн башкы библиографы; КР Ардак грамотасы
147 Сырдыбаев Улан Муратбаевич “Нурсан” жоопкерчилиги чектелген коомунун башкы директору, Бишкек шаары;

 

КР Ардак грамотасы
148 Тарасов Василий Степанович “Кыргыз темир жолу” улуттук компаниясы” мамлекеттик ишканасынын вагон чарба боюнча филиалынын Бишкек-2 станциясынын техникалык кароо пунктунун вагондордун улук кароочусу; КР Ардак грамотасы
149 Тиллаев Таабалды Гапырович Кыргыз Республикасынын Жогорку Кеңешинин депутаты;

 

КР Ардак грамотасы
150 Тойгонбаев Орозбек Молдалиевич Чүй облусунун Панфилов районунун балдар-өспүрүмдөр спорттук мектебинин директору;

 

КР Ардак грамотасы
151 Тургуналиева Афина Жалал-Абад облусунун Токтогул районундагы И. Умаров атындагы № 9 орто мектебинин математика мугалими; КР Ардак грамотасы
152 Турсунбаев Азизбек Атакозуевич Кыргыз Республикасынын Жогорку Кеңешинин депутаты;

 

КР Ардак грамотасы
153 Турумбеков Каныбек Асанбекович Кыргыз Республикасынын Улуттук банкынын нак акчалардын эксперттик бɵлүмүнүн сүрөтчү-дизайнери, “Кыргыз Республикасынын сүрɵтчүлɵр союзу” коомдук бирикмесинин мүчɵсү; КР Ардак грамотасы
154 Ушуров Щукрат Аблимжитович Кыргыз Республикасынын Өкмөтүнө караштуу Жаштар иштери, дене тарбия жана спорт боюнча мамлекеттик агенттигинин алдындагы Кыргыз Республикасынын грек-рим күрөшү боюнча улуттук курама командасынын улук машыктыруучусу; КР Ардак грамотасы
155 Фуртикова Алла Борисовна Кыргыз Республикасынын Саламаттык сактоо министрлигине караштуу Эне жана баланы коргоо улуттук борборунун функционалдык диагностика бөлүмүнүн башчысы; КР Ардак грамотасы
156 Хаджиев Артык Абдрахманович “Кыргыз Республикасынын “Иттипак” уйгурлар коому” коомдук бирикмесинин төрагасы;

 

КР Ардак грамотасы
157 Чунтонова Людмила Григорьевна Бишкек шаарынын мэриясынын маданият башкармалыгынын алдындагы “Сувенир” орус ыр ансамблинин балетмейстери; КР Ардак грамотасы
158 Эрназаров Эсенбай Токторбаевич Жалал-Абад облусунун Таш-Көмүр аймактык ооруканасынын хирургия бөлүмүнүн анестезиолог-врачы; КР Ардак грамотасы
159 Юсуров Абдумажит Лелезович Кыргыз Республикасынын Жогорку Кеңешинин депутаты

 

КР Ардак грамотасы
160 Жакыпов Асуан Маматеминович

 

“Кыргызстандын жаңы айыл кыймылы” коомдук бирикмеси КР Ардак грамотасы
161 Аристокиев Айбек Джаныбекович

 

Кыргыз Республикасынын Куралдуу Күчтөрүнүн Улуттук гвардиясынын 10128-аскердик бөлүгүнүн батальонунун командири, гвардиянын капитаны; КР Ардак грамотасы
162 Белеков Уларбек Эрикович

 

Кыргыз Республикасынын Куралдуу Күчтөрүнүн Абадан кол салуудан коргоо күчтөрүнүн 75565-аскердик бөлүгүнүн радиолокациялык ротасынын командири, капитан; КР Ардак грамотасы
163 Касманбетов Жаныбек Джумаевич Кыргыз Республикасынын Куралдуу Күчтөрүнүн Генералдык штабынын кадрлар башкармалыгынын начальниги, полковник; КР Ардак грамотасы
164 Тайкара уулу Абылкасым

 

Кыргыз Республикасынын Мамлекеттик чек ара кызматынын 2022-аскердик бөлүгүнүн «Бөрү» атайын багыттагы отрядынын улук чалгынчысы, кенже сержант; КР Ардак грамотасы

 

Эгер ката тапсаңыз, сураныч, катаны белгилеп туруп, Ctrl+Enter баскычын басыңыз!

Бөлүшүү